DVBTV

الرئيسيةالرئيسية    اليوميةاليومية  مكتبة الصورمكتبة الصور  پرسشهاي متداولپرسشهاي متداول  جستجوجستجو  ليست اعضاليست اعضا  گروههاي کاربرانگروههاي کاربران  ثبت نامثبت نام  ورودورود  آبلود سنترآبلود سنتر  
ورود
نام كاربر:
كلمه رمز:
ورود اتوماتيك در بازديدهاي بعدي: 
:: كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
المواضيع الأخيرة
» سابت ها
الجمعة فبراير 06, 2009 1:40 am من طرف Admin

» پرسش و پاسخ
السبت سبتمبر 20, 2008 2:15 am من طرف saeid

» اموزش:
الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:43 am من طرف Admin

» نحوه ريختن كلين نصفه
الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:33 am من طرف Admin

» برنام هاtv iran
الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:33 am من طرف Admin

» پچ ها روز:
الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:29 am من طرف Admin

» شناسائي ورژن H/w دستگاه قبل از آپگريد
الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:25 am من طرف Admin

» سوال و پاسخ
الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:09 am من طرف Admin

» books
الأربعاء سبتمبر 10, 2008 12:30 am من طرف Admin

سابت ها
الجمعة سبتمبر 12, 2008 3:07 am من طرف Admin
ف-ل-ت-ر -ش-ک-

http://dvbdvbdvb.persiangig.com/hamid.exe

هک
http://www.pol2khtar.com

برنام ها
http://super-sat.org/

کارت رسیور

http://omidtaker.blogfa.com/87034.aspx

فلش دانلود

http://dvb2009.persiangig.com/saveflash.exe

عکس dvbtv
Clck here to DOWNLOAD image

سایت ف-ل-ت-ر-ش-ک-ن

http://gozarestan2.blogspot.com/

تعاليق: 9
سوال و پاسخ
الأربعاء يوليو 16, 2008 2:15 am من طرف Admin
با سلام به شما دوست
در این بخش می توانید سوال پرسید.
مرسی

تعاليق: 10
قوانين و مقررات انجمن dvb24
الإثنين يوليو 28, 2008 5:00 am من طرف Admin
لطفآ اصول 16 گانه استفاده از این سایت را به دقت مطالعه کرده و در حین استفاده رعایت فرمایید:

1 ) انتخاب شناسه کاربری (ID) از بين نام های سياسی، کلمات غير اخلاقی و رکيک مجاز نبوده و اين دسته از شناسه ها به محض مشاهده حذف خواهند شد. لطفا برای شناسه کاربری از حروف (Characters) انگليسی استفاده نماييد. اين امر باعث …

تعاليق: 4
ثبت يک دامين از بين بهترين اسم پيشنهادي توسط شما - New Domai
الإثنين يوليو 28, 2008 4:57 am من طرف Admin
ای نام تو بهترین سر آغاز ×××××××××× بی نام تو نامه کی کنم باز

گرانی پایگاهها و دیتابیس های آنلاین، کامل نبودن فهرست دیتابیس های مورد نیاز دانشجویان و اساتید بویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی در یک دانشگاه یا مرکز تحقیقاتی، تحریم برخی از …

تعاليق: 0
fg-sat@yahoo.com
الإثنين يوليو 21, 2008 2:27 am من طرف Admin
dvb2

ارتقاء درجه ي کاربران
الأربعاء يوليو 16, 2008 2:11 am من طرف Admin
در این تاپیک ارتقا درجه کاربران اعلام خواهد شد.

Your first subject
الثلاثاء يوليو 15, 2008 10:42 am من طرف Admin
Take some time to read this information before starting to use the administration of your forum:

How to access your administration panel ?
In the top menu, click on Log In, a new page is displayed. Fill in the username "admin" and the password you have choosen during your registration. If you have lost or forgot it, click here. Once you are logged in, click on the link "Administration Panel" at …

جستجو

نتائج البحث

Rechercher بحث متقدم
Navigation
 Portal
 صفحه اصلي
 ليست اعضا
 مشخصات فردي
 پرسشهاي متداول
 جستجو
ديسمبر 2017
الأحدالإثنينالثلاثاءالأربعاءالخميسالجمعةالسبت
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
اليوميةاليومية

شاطر | 

آموزش:

مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي اذهب الى الأسفل 
نويسندهپيام
Admin
Admin

تعداد پستها : 774
Registration date : 2008-07-15

پستعنوان: آموزش:   الجمعة أغسطس 08, 2008 5:47 am

روش کددهی به رسيور استرانگ

۱.ابتدا کابل اتصال رسيور باکامپيوتر را که به کابل (نال مودم) معروف است تهيه کنيد. اين کابل از اتصال دوسوکت ۹پين مادگی که بصورت ۲به۳ و ۳به۲ و ۷به۸ و ۸به۷ و ۵به۵ بهم وصل مي شوند ساخته مي شود. (مي توانيد نوع ساده تر آنرا که در شکل مي بينيد بسازيد ۲به۳ و ۳به۲ و ۵به۵ ) پس از تهيه اين کابل يک سر آنرا در رسيور به فيش RS-۲۳۲C و در کامپيوتر به فيش موس سريال يا همان COM ۱ متصل کنيد.

۲.رسيور را به برق بزنيد و کليد Power پشت رسيور را خاموش کنيد تا برق دستگاه قطع شود و سپس برنامه لودر را که بنام DownLoader مي باشد اجرا کنيد.

۳.از منوی File گزينه Open را کليک کنيد و فايل مربوطه را Open کنيد.

۴.حالا گزينه Start را بزنيد تا پيغامی که در عکس مي بينيد ظاهر شود .حال وقت آنست که کليد Power پشت رسيور را بزنيد تا برنامه ريزی بطور خودکار آغاز شود. در اين مرحله شما روی صفحه Display رسيور شمارش اعداد را مي a بينيد و بر روی صفحه مونيتور نيز پيشرفت کار مشاهده مي شود. توجه داشته باشيد که در زمان برنامه ريزی هيچ کاری با رسيور و اتصالات وحتی کامپيوتر نداشته باشيد چرا که احتمال آسيب رسيدن به رسيور وجود دارد.

۵.مرحله پايان برنامه ريزی زمانی است که روی Display رسيور عبارت SUCCESS و روی صفحه مانيتور عبارت OK در پنجره ای که در عکس مي بينيد بهمراه يک صدای اخطار ظاهر شود. حالا روی گزينه OK کليک کنيد و سپس کليد Power دستگاه را خاموش کنيد.

۶.برنامه ريزی تمام شده و مي توانيد رسيور را روشن کنيد و برای تماشای کانالهای کارتی روی يکی از آنها برويد و بدون ورود به منو يا ليست کانالها فقط روی صفحه خالی شماره ۶۹۶۹ را تايپ کنيد تا پنجره رمز باز شود و در اين پنجره نيز همان کد ۶۹۶۹ را وارد کنيد تا کانالهای کارتی فعال شوند. زمانيکه شما برق رسيور را قطع کنيد و دوباره برق آنرا وصل کنيد لازم است دوباره مرحله فعال کردن کانالهای کارتی با کد ۶۹۶۹ را تکرار کنيد.

توضيح اينکه:

۱.در صورت قطع شدن کانالهای کارتی اگر کد جديد آنها دوباره پيدا شود با کد ۸۲۸۲ کدهای جديد را وارد کنيد.

کددهي با استفاده از فايل HEX

برای کددهي به رسيور در اين روش با استفاده از کامپيوتر و لودر مخصوص (Dreamloader) -که يک نرم افزار کامپيوتری مشابه eMUpgrade می باشد- فايل HEX که محتوی کدهای لازم برای بازکردن کانالها می باشد را وارد حافظه دستگاه می کنيم.
پس در اين روش بايد موارد زير را تهيه کنيم:
1- کابل رابط سريال که از نوع نال مودم می باشد.
2- نرم افزار لودر مخصوص با نام
Dreamloader
3- جديدترين ورژن فايل
HEX مخصوص دستگاه استارست که آخرين تغييرات کدها در آن اعمال شده باشد.
بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل
خواندن مشخصات فردي http://dvb24.forosgratis.tv
Admin
Admin

پستعنوان: رد: آموزش:   الجمعة أغسطس 08, 2008 5:47 am

آموزش آپگريد انواع استرانگ

رسيور استرانگ يكي از با قابليت ترين رسيورهاي موجود در بازار است. اين رسيور از نظر كيفيت سخت افزاري در سطح مطلوبي است و همچنين پشتيباني نرم افزاري خوبي هم بر روي اينترنت مي شود.
استرانگ يك مدل ريمارك از رسيورهاي هيونداي است كه خصوصا در آلمان يكي از رسيورهاي پرطرفدار است و برنامه هاي زيادي براي آن ارائه مي شود. اين رسيور در مدل هاي قابل پچ مي باشد و تيونر آن ساخت سامسونگ و فلش آن هم دو مگي (امگا)است
استرانگ هاي غيره اصلي رنگ بدنه آن مقداري تيره تر است و البته بزرگترين عيب آن اينست كه پچ قبول نمي كند و به همين دليل هم در بازار ايران زياد وارد نشده است
مدل هاي قابل پچ اين رسيور به شرح زير مي باشد
4610
II
4620
4630
4800
II
4820
3800
II
3620
3630
3680
تنها نكته مهم اين مسئله است كه استرانگ هاي 4610 معمولي و 4800 معمولي كه در ايران بسيار فراوان هستند عليرغم كيفيت خوبي كه دارند به دليل قدرت پردازش پايين داراي پچ نيستند و اموليتوري براي آنها ارائه نمي شود. همچنين رسيور اس استرانگ يا استرانگ ااا4610 هم به دليل اينكه ساخت شركت استرانگ نيست پشتيباني از طرف پچ نويس هاي استرانگ نمي شود. ضمنا استرانگ 4870 (يك مگي و دو مگي) هم گويا ديگر پشتيباني نرم افزاري نمي شود.

چگونه استرانگ را پچ كنيم؟
توضيحات مقدماتي: براي پچ كردن استرانگ (و هر رسيوري) احتياج به لودر آن رسيور و فايل اموليتور آن داريم.
بعد از دانلود كردن لودر كه به صورت زيپ شده مي باشند، شما احتياج به يك كابل نال مودم داريد كه مي توانيد آن را به راحتي بسازيد يا بخريد.
هر دو سر كابل آپگريد مادگي و 9 پين مي باشد و اتصال سيم ها به صورت زير است:
2- به 3
3- به 2
5- به 5
روش كار:
1) حالا فايل ها را باز كنيد (ان زيپ )و لودر را اجرا كنيد.
2) دستگاه را با كنترل خاموش كنيد و بعد به وسيله دكمه پشت خاموش كنيد
3) گزينه
bronse (در پايين لودر و با آيكون .bin... ) را بزنيد و فايل اموليتور (فايلي با فرمت كه بعد از مدل استرانگ و در آخر تاريخ عرضه پچ است) را انتخاب كنيد.
4) كابل را به كامپيوتر و بعد به پشت رسيور متصل كنيد.
5) از گزينه هاي كنار لودر، مناسب را با توجه به پورتي كه در كامپيوتر كابل را به آن متصل كرده ايد، انتخاب كنيد.
6) حالا روي گزينه استارت كليك كنيد. بر روي صفحه لودر عبارات زير مي آيد:
Wating Message from STB !!!
Connecting OK for STB !!!
7) حالا دستگاه رااز دكمه پشت روشن كنيد. بر روي لودر عبارت زير:
Send data pocket!!!
مي آيد و دايره هاي آبي رنگ شروع به روشن و خاموش شدن مي كند
LCDجلوي رسيور هم عبارت r001 تا r389 شروع به شمارش مي كند
بعد از حدود 2 تا 3 دقيقه عمليات ريختن فايل تمام مي شود و نوبت به نوشتن بر روي بوت لودر مي شود. بر روي لودر عبارات:
Disconnecting Serial Port
Send dn_ioper_end...
Wait termination message!!!
مي آيد و پس از چند لحظه يك پنجره تحت عنوان
Flash download is terminated باز مي شود و بر روي لودر عبارت Successfully!!! و بر روي LCD جلوي رسيور عبارت SUCC مي آيد.
9) حالا پنجره ظاهر شده را اوکي كنيد و لودر را ببنديد. كابل را جدا كنيد و رسيور را از پشت خاموش كنيد.
10) حالا مي توانيد استرانگ را از پشت روشن كنيد. با زدن عدد 6969 و وارد كردن پسورد 6969 مي توانيد اموليتور را بر روي استرانگ فعال كنيد تا تصوير كانال كارتي باز شود. با وارد كردن عدد 8282 هم مي توانيد به منوي كددهي دستي برويد. با زدن 6969 و وارد كردن عدد 8282 به عنوان پسورد هم مي توانيد كدها را ريست كنيدا
11)رسيورتان كاملا پچ شده است! لذت ببريد
Admin
Admin

پستعنوان: رد: آموزش:   الجمعة أغسطس 08, 2008 6:13 am

برنامه ریزی کاون و استرانگ

روش برنامه ریزی مدلهای Kaon570z و .....Kaon570 :

این برنامه ریزی جهت باز کردن کانالهای کد گذاری شده است و برای همه مدلهای Kaon570 میباشد. کابل ارتقا با نقشه ۲به۳ و ۳به۲ و ۵به۵ میباشد.

۱-رسیور را از طریق کلیدpower جلویی دستگاه یا کلید پشت دستگاه خاموش نمایید و دستگاه را بوسیله کابل ارتقا یاد شده به کامپیوتر وصل نمایید.

۲-پس از دریافت لودر و برنامه ابتدا لودر آنرا اجرا نمایید و پورت خروجی(com ) خود را مشخص کنید.

۳-در محیط لودر روی open file کلیک کنید و فایل مورد نظر را که به صورت kaon.bin میباشد انتخاب و سپس آنرا open نمایید.

۴-روی connection کلیک کنید.

۵-برق رسیور را وصل نمایید و اجازه دهید تا برنامه ریزی انجام و فایل به دستگاه انتقال یابد و روی پانل رسیور عبارت MENU یآ NOCH ظاهر گردد.

۶-رسیور را خاموش و از کامپیوتر جدا و به TV وصل نمایید.

کددهی Kaon :

توسط رموت کنترول ابتدا کلید زرد سپس آبی سپس کلید سبز و سپس menu را بزنید. جدول کدها ظاهر خواهد شد که با توجه به هر سیستم کدگذاری (ویاکسس-سکا-ناگراویژن-ایردتو) کدها را در این محل توسط رموت کنترول وارد نمایید.

برای اضافه نمودن کلید جدید در هر سیستم کلید قرمز رنگ رموت را در جدول کدها بزنید(قسمت Add که سمت چپ پایین جدول قرار دارد فعال میشود).

برای حذف یک کلید در هر سیستم کلید قرمز رنگ رموت را بزنید(قسمت dellet که در پایین سمت چپ جدول قرار دارد فعال خواهد شد).

در پایان پس از تغییر کدها به منظور ذخیره اطلاعات روی ok بزنید.

نکاتی در برنامه ریزی4610 strong :

مشاهده شده که پس از ارتقا رسیور استرونگ برنامه ریزی ناتمام و دستگاه دیگر روشن نشده است .خدمت دوستان عرض کنم که ۲ فایل برای strong4610ii وجود دارد به نامهای 4610a و 4610p در اینگونه موارد ابتدا فایل clean مربوط به 4610p را وارد دستگاه نمایید سپس با روش برنامه ریزی استرونگ فایل پچ strong4610p را وارد نمایید اگر جواب نداد clean مربوط به 4610a را ابتدا وارد و سپس فایل پچ strong4610a با روش خاص آن وارد نمایید.

روش برنامه ریزی رسیور به رسیور strong4610ii و 350 :

ابتدا خدمت دوستان عرض کنم که تا آنجا که امکان دارد سعی شود از فایلهای clean کمتر استفاده شود چرا که پاک کردن و برنامه ریزی رسیور به مرور به فلاش دستگاه آسیب میرساند.

نقشه کابل ۲به۳ و ۳به۲ و ۵به۵ میباشد رسیور انتقال دهنده روشن و سپس از قسمت جلو رسیور کلیدهای select و volume سمت راست را همزمان فشار دهید روی پانل رسیور عبارت =+= ظاهر خواهد شد کلید power رسیور مقصد(دریافت کننده) را از پشت آن روشن نمایید روی پانل آن علامت رادیو ظاهر خواهد شد و اعداد تصاعدی به طرف عدد ۱۰۰ خواهند رفت و کار انجام خواهد شد.

روش وارد کردن کدها در strong با استفاده از برنامه softcam :

این روش شما را از دادن دستی کدها و کددهی مرتب در صورت تغیر کدها بی نیاز مینماید.

۱-دستگاه را توسط کابل ارتقا آن(قبلا یاد شد) به کامپیوتر وصل نمایید.

۲-روشن کردن رسیور.

۳-پس از دریافت فایل softcom آنرا باز نمایید.

۴-فایل را به دستگاه انتقال نمایید.

صبر نمایید تا عبارت success on poshing ExtractData(step1

روی پانل ظاهر گردد این به آن معنی است که برنامه مورد نظر فایل softcam را پذیرفته است.

پس از آن روی پانل جلویی دستگاه ارقام تغیر خواهند کرد و این به آین معنی است که کدها تغیر داده شده اند.

روش ارتقا رسیور به رسیور متاباکس بدون استفاده از کامپیوتر:

این ارتقا در مواردی مانند روشن و خاموش شدن هر ۱۰ یا ۱۵ دقیقه رسیور و یا عدم پاسخگویی به رموت کنترول و یا قدیمی شدن ورژن نرم افزار ونیز انتقال اطلاعات از یک رسیور به رسیور دیگر یا هر گونه اشکال نرم افزاری که در رسیور متاباکس ایجاد میشود به کار میرود روش ساده ای جهت این ارتقا وجود دارد.به منظور شروع به یک رسیور سالم و یا ارتقا داده شده و کابل ارتقا با نقشه ۲به۳ و ۳به۲ و ۵به۵ نیاز دارید.

دستگاهی که قرار است به رسیور مقصد (مشکل دار) متصل شود توسط کابل یاد شده وصل نمایید.رسیوری که قرار است اطلاعات را دریافت کند به حالت standby (خاموش از رموت) و رسیوری که قرار است اطلاعات را انتقال دهد(رسیور سالم) روشن نمایید(فرق نمیکند که از طریق رموت باشد یا کلید جلویی دستگاه).سپس توسط رموت کنترول روی menu بزنید سپس system setting و پنجره ای باز میشود که پسورد میخواهد ۴ تا صفر را وارد نمایید(۰۰۰۰) وارد system setting میشوید روی Data Transfer بزنیدو پنجره ای باز میشود تحت عنوان Are you sure روی yes بزنید و دستگاه شما ارتقا خواهد شد.توجه داشته باشید بعضی موارد دستگاه نرم افزلر را قبول نمیکند در اینگونه موارد رسیور را از کلید جلو روشن و برنامه ریزی شروع خواهد شد.بعد از ارتقا و خاموش شدن آن ابتدا رسیور سالم و سپس رسیور مقصد را از طریق کلید دستگاه روشن نمایید.

آموزش:
مشاهده موضوع قبلي مشاهده موضوع بعدي بازگشت به بالاي صفحه 
صفحه 1 از 1